•  

    Principal

    Blasingame-White, Rebecca

     

    Assistant Principal

    Jones, Kathy

    Secretaries

    Kimble, Deborah

    Shirley R. White

    Kimberly Larsen

     

    Pre-K

    Baldwin, Taylor  

    Bing, Dana (Asst.)

     

    Kindergarten

    Woo, Kristina

    Brackett, Paula

    Goncz, Brandi

    Reed Gabrielle

    Souder, Laura (Long Term Substitute Lisa Heyward)

    Schnitzler, Alicia

     

    First Grade

    Chicca, Kimberly

    Golden, Sarah

    Potter, Mary  

    Lyons, Alexandra

    Snyder, Angela

    Roberts, Marshay

     

    Second Grade

    Medley, Joy

    Armiger, Pamela

    Baglioni, Carolyn

    Keenan, Emma

    Harms, Sherry

    Donnelly, Elyse

     

    Third Grade

    Brands, Alicia

    Dembeck, Laura

    Silverman, Deborah

    Cho, Mara

    Nolan-Epling, Jessica

     

    Fourth Grade

    Rosen, Chelsi

    Janes, Sandie

    Winters, Gloria

    Taylor, Lauren

    Stewart, Stephanie

     

    Resource Room

    Holmes, Nicole

    Matthews, Taryn

     

    Instructional Assistants

    Ross, Joyce

    Skidmore, Michelle

    Permanent Substitutes

    Dickens, Heather

    Thomasson, Suzanne

     

    Learning Lab

    Harris, Sharee

     

    Community Liaison

    Pindell-Charles, Rhonda

     

    Psychologist

    Tammera Shelton

     

    Guidance

    Boone, Latice

     

    Right Start Advisor

    Wickline, Lauren

     

    Occupational Therapist

    Mandelblatt, Joyce

     

    PPW

    Waters, Tracey

     

    Health Room

    Jewer, Diane (Nurse)

    Apatu, Nadine (Health Assist)

    Fifth Grade

    McMahon, James

    Wright Key, Ellen

    Murphy, April

    Downs, Melissa

     

    Special Education

    Sutton, Rebecca

    Barrett, Kenesha(TL)

    Harner, Rosanne

    Murray, Robin

     

    IEP Clerk

    Nichelle Cotton

     

    ESOL

    Jafari, Diane

    Albano, Renalou

     

    Speech

    Kirk, Alexandra

     

    EEE French

    Harman, Lauren

    Jones, Laila(PT)

     

     

    Art

    Kim, Jennifer

    Yoon, Seajin (PT)

     

    Media Specialist

    Elizabeth Van Pate

    Lopez, Cathy (PT)

     

     

    Media Assistant

    Amos, Annette (PT)

     

    Music

    Embury, Amanda

    Greenfield, Trevor (PT)

     

    Band/Strings

    Gorelick, Karen (PT)

     

    PE

    Williams, Nicole

    Leary, Kelly(PT)

     

    IB PYP Coordinator

    Colon, Karina

     

    Custodians

    Bohn, Valerie

    Fish, Cecelia

    James, Terrance

    Perales, Carmen

     

    TSA’s

    Parker, Tykiara

    Berry, Dawn

    Woody, Katrina 

     

    Teacher Assistant

    Anderson, Scarlett

     

    Physical Therapist

    Haupt, Solana

     

    Spanish Facilitator

    Corradini, Joaquin

     

    Computer Technician

    Greg Fenton

     

    Bilingual Facilitator

    Anwar, Mahwish

     

    Cafeteria

    Cucina, Lisa

    Kinsey, Donna

    Watson, Jackie

    Banks, Evangeline